2500. dárkyní krve je Lenka Uličníková

Hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice zaznamenalo ve středu 16. listopadu 2016 letos již 2500. odběr od dobrovolného dárce krve. Jubilejní dárkyní se stala Lenka Uličníková z nedalekých Kateřinic. Byl to pro ni v pořadí 10. odběr krve. „Poprvé jsem darovala krev s kamarádkou, krátce po našich osmnáctinách,“ řekla nám Lenka. Podobně jako slečna Lenka přichází krátce po svých osmnáctinách k odběru také stále více studentů, kteří darují krev společně se svými vrstevníky.

dvouapultisicikrev

Společně daruje krev například také skupinka zaměstnanců společnosti Austin Detonator, které  zachytil náš fotoaparát po společném odběru. Celkem ve středu 16. listopadu 2016 krev ve Vsetíně darovalo šest desítek lidí.

krevaustin2

„Množství odběrů již převýšilo loňský počet. Poptávka po krvi však stále roste, registr dárců je zapotřebí doplňovat, obnovovat a omlazovat,“ vysvětluje nutnost získávání dalších dobrovolných dárců krve vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení (HTO) Vsetínské nemocnice Marie Kašparová. Pro příští rok připravuje oddělení změnu v systému odběrů. „Upravili jsme systém objednávání dárců, od ledna mohou přicházet na konkrétní čas, což by mělo zkrátit jejich čekání,“ doplnila vrchní sestra.

Děkujeme všem, kteří dobrovolným dárcovstvím zachraňují lidské zdraví a životy.

Pokud chcete i Vy darovat krev, stačí se objednat na tel. 571 490 605.