Babybox bude i ve Vsetíně

Vsetínská nemocnice ve spolupráci s městem Vsetín a společností Babybox pro odložené děti – STATIM zřídí v areálu nemocnice babybox. K jeho slavnostnímu otevření dojde symbolicky 12. 12. 2018 ve 12 hodin.

Momentálně v České republice funguje 74 babyboxů, do konce roku jsou v plánu další tři včetně toho vsetínského. „Ve Vsetínské nemocnici jsme babybox zvažovali již dříve, ale stále jsme se nemohli shodnout na vhodném místě. Nyní k dohodě došlo, řešíme technické záležitosti a v prosinci budeme schopni babybox zprovoznit,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková s tím, že babybox bude umístěn v přízemí chirurgického pavilonu.

V nemocnicích Zlínského kraje jsou babyboxy v Krajské nemocnici T. Bati i v nemocnicích v Kroměříži a Uherském Hradišti. Miminka se v nich objevila zatím čtyřikrát. Dvakrát holčičky ve zlínské nemocnici – 8. prosince 2010 Věra a 8. března 2014 Gabriela, a dvakrát holčičky v Kroměřížské nemocnici –  14. října 2013 Pavla a 8. června 2015 Monika.

Další informace pro média:

Mgr. Dana Lipovská
Tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje