Cvičení pro těhotné v nové tělocvičně

Vsetínská nemocnice nově zavádí cvičení pro těhotné. Záštitu nad projektem převzala MUDr. Petra Kotrlá z gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice. S nastávajícími maminkami se bude potkávat vždy ve středu odpoledne v nově vybudované tělocvičně v prostorách pavilonu G, ve kterém se nachází oddělení následné péče (dříve LDN) a pohotovost pro dospělé.

„Cvičení pomáhá zlepšit psychickou i fyzickou pohodu v těhotenství a je vhodné pro nastávající maminky bez zdravotních problémů, komplikací,“ uvedla MUDr. Kotrlá. Ženy mají k dispozici yogamatky (podložky na cvičení jógy), gymnastické míče, overbally a gumy. Co si ženy na cvičení mají vzít? „Pití, pohodlné oblečení, ručník, malou svačinku a dobrou náladu,“ komentovala MUDr. Kotrlá.

Cvičení je rozděleno na dvě skupiny, pro ženy v pokročilejším stadiu těhotenství (od 20. týdne) začíná v 16.00 a trvá do 17.15 hodin. Ženy do 20. týdne těhotenství budou cvičit od 17.15 do 18.30 hodin. Počet cvičících je omezen kapacitou místnosti, maximum je 10 osob. Přihlásit se je možné prostřednictvím speciální aplikace na facebooku: https://www.facebook.com/CviceniVNemocnici/

Cena za jednu cvičební lekci je symbolických šedesát korun.

Nová tělocvična vznikla v letošním roce v pavilonu, kde se nachází oddělení následné péče a k rehabilitaci jeho pacientů je také využívána nejčastěji. „Využíváme ji ke cvičení mobilnějších pacientů, připomenutí cviků pacientům hospitalizovaných s chronickými bolestmi zad. Terapie je individuální, bereme v úvahu fyzické i mentální schopnosti pacientů. K dispozici jsou zde žebřiny pro nácvik vstávání z vozíku, ale máme také rehabilitační lůžko, ale také nejrůznější polohovací a rehabilitační pomůcky. Například pro uvolnění spazmu horních a dolních končetin u pacientů po cévní mozkové příhodě,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková.  Společně s tělocvičnou vzniklo nové zázemí pro ergoterapii, která se zaměřuje například na obnovení funkce úchopu ruky, návrh a výběr pomůcek pro sebeobsluhu.