Dechové rehabilitaci bude věnována konference i dvoudenní workshop

Přelom března a dubna slibuje zajímavé vzdělávací akce věnované dechové rehabilitaci a respirační fyzioterapii, a to se vzácným hostem, odbornou asistentkou Kliniky rehabilitace II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, docentkou PaedDr. Libuší Smolíkovou, Ph.D., která o dané problematice přednáší na významných akcích v ČR i v zahraničí. Akce jsou akreditovány jak pro lékaře, tak i pro fyzioterapeuty, všeobecné sestry a další zdravotníky.

Ve čtvrtek 30. března 2017 se v aule Masarykova gymnázia Vsetín uskuteční konference s úvodní dopolední přednáškou, nazvanou Respirační fyzioterapie není jen o dýchání. V odpoledním bloku jsou pak na programu prezentace s tématikou funkčního vyšetření plic, fyzioterapie a pohybové léčby u chronických plicních onemocnění, ale také například využití jógy v dechové rehabilitaci.

Na pátek 31. března a sobotu 1. dubna 2017 jsou naplánovány praktické workshopy, které se uskuteční v knihovně Vsetínské nemocnice. Páteční program je věnován dechové symptomatologii, metodice respirační fyziologie s praktickými ukázkami, drenážním technikám či neurofyziologické facilitaci dýchání u pacientů po operativních zákrocích na hrudníku. Sobotní program se bude zabývat respirační fyzioterapií v pediatrii, metodě respiračního handlingu i samostatným cvičením. Podrobné informace najdete na webových stránkách Vsetínské nemocnice. Konference i workshopy budou akreditovány jak pro lékaře, tak všeobecné sestry, zdravotnické asistenty, fyzioterapeuty.

Partnerem akce je festival Literární jaro Vsetín, jehož cílem je představovat ve Vsetíně zajímavé osobnosti nejen literatury, ale také z nejrůznějších oblastí vědy a techniky.

Program vzdělávacích akcí:

Přihlášení:

Zaměstnanci Vsetínské nemocnice a.s. mají na vzdělávacích akcích účast zdarma, přihlášení prostřednictvím intranetu.
Externí účastníci: registrační poplatek 150 Kč (před zahájením akce),
přihlášení a další informace: plackova@nemocnice-vs.cz, tel. 571 818 106.
Počet účastníků je dán kapacitou prostor.

Kredity:

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 a rovněž je zařazena do kreditního systému u Profesní a odborové unie
zdravotních pracovníků (POUZP).

Kapacita konference i workshopů je již v tuto chvíli plně obsazena.

Více o projektu Literární jaro Vsetín 2017 zde.