Den s vaší nemocnicí: představení nutriční poradny, prevence a soutěže

V pořadí již pátý DEN S VAŠÍ NEMOCNICÍ se uskuteční ve Vsetíně v pátek 22. června 2018 od 9 do 14 hodin. Představí se nová nutriční poradna, která pomáhá s mnoha výživovými problémy a redukcí hmotnosti, ale uskuteční se také prohlídka vybraných pracovišť, příchozí dostanou informace o nabídce volných míst a možnosti vzdělávání ve zdravotnických oborech. Připraveno je preventivní vyšetření plic (orientační spirometrické vyšetření), konzultace s fyzioterapeutem, nácvik první pomoci, kontrola správné hygieny rukou s pomocí UV lampy, v lékárně poradí odborníci s výběrem kosmetiky pro opalování. Uprostřed areálu vyroste Férová kavárna a příchozí se dozvědí, jak správně připravit zdravou svačinu. Akce vzniká ve spolupráci se střední zdravotnickou školou Vsetín (Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ Vsetín).

Ve formátu pdf: den5

Podrobnosti k akci

Nutriční poradna:

„Nutriční poradna je určena především pro pacienty a klienty s potřebou konzultace stravování s odborníkem. Poskytujeme poradenství v oblasti potravinových alergií, intolerancí, výživě při různých zažívacích onemocněních. Nabízíme možnosti sestavení redukčního jídelníčku či zhodnocení současnéhostravování. V indikovaných případech je nutriční poradenství hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění,“ vysvětlila vedoucí nutriční terapeutka poradny Ing. Bc. Gabriela Janíčková.

Poradna se nachází v přízemí pavilonu G (Triangl). V rámci Dnes s vaší nemocnicí budou moci zájemci zdarma vyzkoušet vyšetření na bioimpedančním přístroji a probrat s nutriční terapeutkou své výživové problémy, případně naplánovat další konzultace.

Pro žáky ZŠ:

• Připraven je i bohatý program pro žáky základních škol. Třídu je zapotřebí přihlásit, kontakty najdou zájemci na webu. Navštíví například zázemí pro dárce krve, laboratoře, ale ti starší také ARO, kde se dozvědí více o záchraně intoxikovaného jedince.
  • S nácvikem první pomoci pomůže již tradičně také Český červený kříž, ve spolupráci s Policií ČR dětem poradí, jak se zachovat v krizové situaci, jak přivolat pomoc.
  • Záchranářskou techniku představí HZS ZK, ZZS ZK. Nemocnice umožní zblízka prozkoumat převozovou sanitku.

Objednávky pro školní třídy: Ing. Lenka Plačková, manažer PR, tel. 571 818 106, 737 251 967.

Prevence (dopolední hodiny):

• Měření krevního tlaku, glykémie, stanovení BMI
  • Hygiena rukou s pomocí UV lampy
  • Orientační spirometrické vyšetření
  • Nutriční poradenství, konzultace s ergoterapeutem, fyzioterapeutem (Pro zdravá záda).

Program se koná z velké části ve venkovních prostorách, za nepříznivého počasí bude přemístěn dovnitř budov.