Den zdraví v knihovně tentokrát i s fyzioterapeutkou

Měření tlaku, prověření množství tuku v těle, kontrola hygieny rukou s pomocí UV lampy, nácvik první pomoci nebo samovyšetření prsu, to jsou již tradičně součásti oblíbeného Dne zdraví v knihovně, který se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna 2018 od 10.00 do 15.00 hodin v centrální půjčovně Masarykovy veřejné knihovny na vsetínském Dolním náměstí.

Novinkou letošního Dne zdraví v knihovně je možnost konzultace s fyzioterapeutkou, která nejen poradí, jak správně sedět u pracovního stolu (počítače, notebooku), aby nás nebolela záda, ale také vysvětlí, kde v rámci našich pohybových návyků nejčastěji chybujeme. Právě bolesti zad jsou u velké části populace stále častějším a významnějším zdravotním problémem. Akce se koná u příležitosti Světového dne zdraví, vznikla ve spolupráci Vsetínské nemocnice, Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Českého červeného kříže Vsetín a zdravotnické školy (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín), která je naším partnerem při organizaci preventivních, vzdělávacích i společenských akcí.