Dvoutisícím dárcem je Jiří Mičulka ze Vsetína

Dvoutisící odběr krve od dobrovolného dárce se uskutečnil ve středu 30. srpna 2017 na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice. Jubilejním dárcem se stal Ing. Jiří Mičulka ze Vsetína, technolog společnosti WOCO STV. Prozradil, že se jedná o jeho v pořadí již 24. odběr a pokaždé daroval ve Vsetínské nemocnici. „K dárcovství mě před lety přivedli kolegové z práce. Chodíme darovat krev stále, ale ne společně, abychom se v práci mohli prostřídat,“ vysvětlil Ing. Jiří Mičulka.

Poděkovat mu přišla a k jubilejnímu odběru pogratulovala primářka MUDr. Jana Pelková. Připomenula, že v letošním roce se dvoutisící odběr uskutečnil o dva týdny dříve než v roce minulém. „Odběrů je vyšší počet než vloni, ale stále hledáme nové dárce, protože poptávka po krvi i krevní plazmě nadále roste,“ dodala MUDr. Jana Pelková. Dárcovství krve pomáhá zachraňovat lidské zdraví a životy. Krev má ve zdravotnictví nezastupitelnou roli. Nelze ji uměle vyrobit, je jí zapotřebí při léčbě popálenin a dalších úrazů, při operacích – zejména plicních, ortopedických, gynekologických, komplikovaných porodech, transplantacích a při další léčbě.

Odběry krve od dobrovolných dárců probíhají ve Vsetínské nemocnici v prostorách moderního pavilonu Patologie a centrálních laboratoří (3. podlaží). K dispozici je zde bezplatné wifi připojení k internetu, televizor v čekárně pro dárce krve. Odběry krve od dobrovolných dárců se konají ve Vsetíně vždy ve středu, krevní plazmy v pondělí a v pátek. Zapotřebí je se vždy předem objednat na telefonním čísle 571 818 605.

Více informací o dárcovství krve zde.