Učitelé i žáci Kostka školy darovali společně krev

Čtyři vyučující Střední školy Kostka a jedenáct studentů (devět z nich vůbec poprvé) přišli ve středu 31. ledna 2018 společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice. „Dnes máme malé jubileum, společně darujeme již popáté,“ uvedl Mgr. Pavel Psík, který se stal zároveň 300. letošním vsetínským dobrovolným dárcem krve. Za pět let přivedla škola k dárcovství desítky studentů, mnozí z nich darují krev i po maturitě. „Vždy jsem uvažovala, že bych chtěla pomáhat. Teď už můžu darovat krev, mám osmnáct, všechny testy jsou v pořádku, o to víc mě to těší,“ komentovala studentka třetího ročníku studijního oboru žurnalistika a média Iveta Bačkovská, která krev darovala poprvé.

Hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice rádo přivítá další zájemce o dárcovství krve i krevní plazmy, k odběru je zapotřebí se objednat předem na telefonním čísle 571 818 605. Podrobnosti jsou na webu nemocnice.