Kostní dřeň pro pětiletého Kubíka z Ratiboře

V pátek 8. září 2017 mezi 13. a 17. hodinou bude možno vstoupit na Valašském záření do registru dárců kostní dřeně a pomoci tak pětiletému Kubíkovi Stříteskému z Ratiboře, který nutně potřebuje transplantaci. Akci zorganizoval Stoupa Cup Vsetín a zdravotníci z našeho hematologicko-transfuzního oddělení budou samozřejmě u toho. Kubík se dlouhodobě léčí s leukémií, když se zdálo, že nemoc zdárně porazil, propukla u něj vzácná nemoc kostní dřeně a transplantace je nezbytná. Vstupem do registru kostní dřeně můžete pomoci Kubíkovi, ale také dalším závažně nemocným. Stačí vyplnit dotazník a nechat si odebrat malý vzorek krve.

Co je zapotřebí pro vstup do registru dárců kostní dřeně?

• věk 18 – 35 let
  • dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti
  • vyplnění dotazníku
  • odběr malého vzorku krve
  • ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů

Další informace:

•  Co je kostní dřeň? Proč transplantace a jak probíhá? Více zde.
  • Vstup do registru, více zde.
  • Jak se dřeň daruje? Více zde.
  • Kdo může a nemůže být dárcem zde.
  • Mnohé další informace zde.

Mnohé další informace na webu Českého národního registru dárců dřeně zde.

Vsetínská nemocnice třetím rokem pořádá nejrůznější náborové akce, aby pomohla najít dárce kostní dřeně pro pacienty se závažným onemocněním krvetvorby. Jen v první polovině letošního roku našim prostřednictvím vstoupila do registru dárců více než stovka lidí z našeho regionu a přibývají další. Zapsat se můžete také přímo na hematologicko-transfuzním oddělení vsetínské nemocnice, vždy ve středu, kdy se konají odběry od dobrovolných dárců krve. Zapotřebí je se předem ohlásit a objednat na telefonním čísle 571 818 605.