Lampy veřejného osvětlení mají mnohem nižší spotřebu

Realizují se také další akce, začalo budování izolačního pokoje.

Obnova lamp veřejného osvětlení v celkové hodnotě 180 tisíc korun se uskutečnila ve Vsetínské nemocnici. Zastaralé a poruchové lampy nahradila moderní venkovní svítidla se světelnými diodami (LED), s vyšší světelnou účinností a mnohem nižší spotřebou elektrické energie, zároveň (díky ploché krycí desce) snižuje světelný smog. Obnova byla financována z prostředků Zlínského kraje, který je zakladatelem nemocnice.

Pro nemocnice Zlínského kraje je na opravy majetku v letošním roce vyčleněno v krajském rozpočtu celkem 29,4 milionu korun. Ve Vsetíně byla z těchto prostředků již opravena cesta mezi vrátnicí a laboratořemi (601 tis. Kč), opraven výtah na očním oddělení (603 tis. Kč), připravuje se oprava hlavního elektrorozvaděče a stoupacího potrubí v budově chirurgických oborů, ale také rampa a schodiště v budově M (energoblok).

V minulých dnech se začala realizovat přestavba čtyřlůžkového pokoje chirurgického oddělení na samostatnou lůžkovou jednotku s vlastním sociálním zařízením, která může být v případě potřeby využita jako infekční nebo izolační pokoj. Opravovat se také bude terasa a část fasády budovy Čtyřlístku. Radou Zlínského kraje tak bylo pro Vsetínskou nemocnici na opravy schváleno již 3,578 mil. Kč a další opravy se ještě připravují. Celkem by formou příspěvku Zlínského kraje mohlo být letos naší nemocnici přiděleno až 8 mil. Kč.

V minulých dnech mohli návštěvníci Vsetínské nemocnice zahlédnout výškové práce, které souvisejí s budováním sociálních zařízení pro nový izolační pokoj na chirurgickém oddělení.

Informace o opravách ve Vsetínské nemocnici jste si mohli přečíst ve zpravodaji Vsetínská nemocnice a.s. informuje 3/2017, který najdete v tištěné podobě v ambulancích a na odděleních Vsetínské nemocnice, v digitální podobě pak také na našem webu: http://nemocnice-vs.cz/wp-content/uploads/2017/06/VSETINSKA_NEMOCNICE_INFORMUJE_3_2017_SMALL.pdf