Monitory dechu a herní konzole pro dětské oddělení

Hned dvojnásobně bylo obdarováno ve vánočním období dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Primář MUDr. Marián Rubint nejprve převzal 10 monitorů dechu novorozenců od Nadace Křižovatka. O několik dnů později pak od Nadačního fondu Jonášek herní konzoli, hry a hračky. Na oddělení přišel i úspěšný český hokejista Ondřej Němec, který se nedávno stal patronem projektu.

Nadace Křižovatka předala dětskému oddělení Vsetínské nemocnice 10 monitorů dechu novorozenců v hodnotě 29.700 Kč. Nákup financovaly společnosti KOVAR, JC Metal, Behr Bircher Cellpack, RETIGO, Z-PRECIS, VS plastic, LPT SYSTEM a pan Karel Gerhardt. Zástupce společnosti Kovar se předání rovněž zúčastnil. „Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích“, popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka. S pořízením monitorů dechu již řadu let pomáhá Vsetínské nemocnici také Reklamní agentura ANNA, která pořádá Den dětí s ANNOU. Všem dárcům i nadaci patří velké poděkování.

Pacienti dětského oddělení mají nyní k dispozici herní konzoli Xbox One. Společně s dalšími dárky jim ji přivezli zástupci Nadačního fondu Jonášek. Na oddělení přišel i úspěšný český hokejista Ondřej Němec, který se stal nedávno patronem fondu. Herní konzoli získá celkem dvanáct nemocnic, Vsetínská nemocnice byla první, kam pomoc směřovala. Děkujeme za krásný dárek, který v čase vánočním těší dvojnásob.

Děkujeme všem, kteří pomáhají. Přejeme krásné vánoční svátky, hodně radosti a především tolik potřebného zdraví.