Nemocnice chystá další sanitářský kurz

Zájemci se již nyní mohou přihlašovat do akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář, který Vsetínská nemocnice připravuje na začátek podzimu. Příjem přihlášek je do 18. srpna, zahájení vlastního kurzu je naplánováno na 1. září a ukončení 30. října 2017. Úspěšným absolventům je Vsetínská nemocnice (v souvislosti s aktuální poptávkou) připravena nabídnout zaměstnání sanitáře, stejně, jako tomu bylo u předchozího kurzu.

Během dvou měsíců si ve sto hodinách teorie a osmdesáti hodinách praxe účastníci kurzu osvojí nezbytné znalosti a dovednosti pro činnost sanitáře, seznámí se s provozem ve zdravotnickém zařízení, se základy epidemiologie, ochrany zdraví, bezpečnosti práce, etickými a právními aspekty zdravotnické profese, naučí se poskytovat první pomoc a ovládat základy ošetřovatelské péče.

Předchozí sanitářský kurz byl ukončen závěrečnými zkouškami v polovině května. „Všem úspěšným absolventům bylo nabídnuto zaměstnání, pět z nich do nemocnice nastoupilo,“ konstatoval náměstek pro ošetřovatelskou péči Mgr. Pavel Šupka. Připomenul, že podmínkou přijetí do kurzu je minimálně základní vzdělání, věk nad 18 let, odpovídající zdravotní stav, absolvované očkování proti žloutence typu B nebo alespoň zahájení očkování (minimálně 2. dávka vakcíny).

Cena kurzu je 5.800 Kč, podmínky za jakých úřad práce uchazeči kurz hradí, jsou na webových stránkách nemocnice i úřadu práce. Nejčastěji se jedná o takzvanou zvolenou rekvalifikaci, o kterou je nutné úřad práce žádat v předstihu alespoň třicet dnů před zahájením kurzu.

Přihlášky můžete adresovat personalistce Mileně Štíchové, stichova@nemocnice-vs.cz, tel. 571 818 108, kde se zájemci dozvědí také případné další informace o sanitářském kurzu. Více: http://nemocnice-vs.cz/kariera/sanitarsky-kurz/