Nemocnice má nové primáře interny a hematologie

Interna je náročným oddělením, které ročně pečuje o bezmála třicet tisíc ambulantních pacientů a téměř čtyři tisíce hospitalizovaných s nejrůznějšími zdravotními obtížemi. V letošním roce navíc začne stavba nového pavilonu, jehož investorem je Zlínský kraj. Spolu se stavebními pracemi však bude zapotřebí také připravit a rozšířit pracovní tým, vytvořit pro něj potřebné podmínky.

To bude mimo jiné úkolem nového primáře interního oddělení, dvaačtyřicetiletého MUDr. Tomáše Mičkala, který do Vsetína přichází z nemocnice v Bílovci. Po absolvování lékařské fakulty v Hradci Králové nastoupil v nemocnici v nedalekých Hranicích, kde působil také jako zástupce primáře. Zkušenosti rozvíjel i na rok a půl trvající zahraniční stáži v jedné z německých nemocnic. K Valašsku jej poutají také rodinné vazby. „Naše rodina má kořeny ve Vidči. Krajina je tu krásná a doufám, že si porozumíme i s kolegy, pacienty, kolektivem obecně,“ dodal nový primář.

http://www.nemocnice-vs.cz/download/mickalinterna.JPG        http://www.nemocnice-vs.cz/download/pelkovahto.JPG

MUDr. Tomáš Mičkal                               MUDr. Jana Pelková

„Mým úkolem a cílem je posílit oblast imunohematologie a komplexní péči o hematologické pacienty,“ uvedla nová primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice, sedmačtyřicetiletá MUDr. Jana Pelková, která do Vsetína přišla po předchozím dvacetiletém působení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Jako odborný asistent na Univerzitě Tomáše Bati se věnuje také vývoji biomateriálů. O pacienty ve Vsetíně bude nyní pečovat v týmu s dosavadním primářem MUDr. Karlem Srovnalíkem, v moderních prostorách pavilonu, který byl zprovozněn v roce 2011 a kromě hematologicko-transfuznímu oddělení poskytuje zázemí také oddělení klinické biochemie a patologické anatomie.

Další informace: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s., tel: 571 490 106, mobil: 737 251 967, plackova@nemocnice-vs.cz.