Nemocnici čekají opravy jídelny i prostor polikliniky

Více než jedenáct milionů korun z rozpočtu Zlínského kraje je určeno v letošním roce na opravy a rekonstrukce ve Vsetínské nemocnici. Do nemocnice se tak z rozpočtu kraje vrací prostředky, které formou nájemného kraji hradí. Přesto, že roční výše nájmu je stanovena na necelých 6 mil. korun, vrací se v posledních letech do nemocnice částka kolem 8 mil. Kč a v roce 2017 dosáhne dokonce částky 11,2 mil. Kč. Díky těmto prostředkům se daří opravovat nejen budovy a komunikace, ale i celkově zlepšovat prostředí jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Dalších šest milionů vyčlenila ve svém rozpočtu nemocnice z vlastních prostředků. Část plánovaných akcí je již ukončena, některé jsou před dokončením, ale jsou i takové, které se teprve zahajují.

Patří mezi ně i oprava jídelny pro zaměstnance, oprava sociálního zařízení ve správní budově i v budově polikliniky a výměna střešních oken na chirurgickém oddělení. Zaměstnanců se nejvíce dotkne rekonstrukce jídelny. „Přípravu stravy pro pacienty však tyto práce nijak neomezí,“ zdůraznil vedoucí provozního odboru Ing. Ladislav Kašpar. V prostorách jídelny je zapotřebí opravit podlahu, což by při plném či omezeném provozu nebylo možné. „Zároveň bude upraven vstup do jídelny, přilehlé sociální zařízení pro strávníky a přemístěna a rozšířena část pro nabídku zboží v bufetu. Jídelna získá také novou barevnost v odstínech modré a šedé, opraveny budou podhledy a instalovány ventilátory ke zlepšení tepelné pohody v letních měsících. Obnoveny budou také stoly a židle. Práce si vyžádají zhruba dva a půl milionu korun,“ vysvětlil Ing. Kašpar s tím, že po dobu výluky provozu jídelny budou zaměstnancům místo stravy vydávány stravovací poukázky, které budou akceptovány také v bistru Vsetínské nemocnice. Podrobnější informace zejména o přesném termínu odstávky provozu najdou zaměstnanci včas na intranetu. Z oprav hrazených Zlínským krajem se v současné době realizuje oprava východní terasy a fasádního čela budovy K (pavilon Čtyřlístek), oprava rampy a schodiště energobloku. „V současné době připravujeme opravy rozvodů medicinálního plynu na ARO a JIP, ale také opravy sociálních zařízení nebo hlavního výtahu v pavilonu chirurgických oborů,“ komentoval Ing. Kašpar.

Informace o dalších opravách a stavebních úpravách najdete na str. 4 zpravodaje Vsetínská nemocnice informuje 05/2017 (viz níže). Celý zpravodaj ve formátu pdf zde.