Nový resuscitační model změří i hloubku masáže srdce

Nové moderní figuríny pro nácvik kardiopulmorální resuscitace (KPR), a to jak u dospělého, tak u dítěte, získalo anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) Vsetínské nemocnice. Jejich celková hodnota přesahuje sto tisíc korun.

„Nový model pro nácvik KPR u dospělého je vybaven i měřením hloubky masáže, lze jej připojit k počítači a sledovat správnost a účinnost resuscitace. Dále je přizpůsoben také
k nácviku zajištění dýchacích cest, což oceníme u začínajících lékařů, stážistů, ale i ostatních lékařů v intenzivní péči. Obdrželi jsme i model novorozence k nácviku kompletní KPR, který jsme dříve neměli. Resuscitace novorozence jsou méně časté, proto je dobrý výcvik o to žádanější. Bude sloužit nejen lékařům ARO, ale i porodníkům a dalším zdravotníkům,“
vysvětlil primář ARO Vsetínské nemocnice MUDr. Milan Doležel.