Nutriční poradna pomáhá i s redukcí hmotnosti a řadou výživových problémů

Kromě nutriční ambulance, která se zabývá především poruchami podvýživy u onkologicky nemocných a dalších pacientů se závažnými problémy příjmu potravy, mohou zájemci využívat i služeb nové nutriční poradny Vsetínské nemocnice. Obě pracoviště zájemci najdou v přízemí pavilonu Triangl (dříve pavilon LDN).

„Nutriční poradna je určena především pro pacienty a klienty s potřebou konzultace stravování s odborníkem. Poskytujeme poradenství v oblasti potravinových alergií, intolerancí, výživě při různých zažívacích onemocněních. Nabízíme možnosti sestavení redukčního jídelníčku či zhodnocení současného stravování. V indikovaných případech je nutriční poradenství hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění. O indikaci rozhoduje lékař – nutricionista. K dispozici je ale i nabídka komerčních služeb,“ vysvětlila vedoucí nutriční terapeutka poradny Ing. Bc. Gabriela Janíčková.

Ordinační doba nutriční poradny je ve středu od 8.00 do 12.00 hod. a ve čtvrtek od 12.00 do 16.00 hod., vždy pouze na základě předchozího objednání na tel. čísle 571 818 561. Základní nutriční konzultace se orientuje na racionální stravu u zdravých jedinců (konzultace ohledně správného stravování, výživy dětí, dospívajících sportovců, těhotných a kojících žen, laktační poradenství, stravu kojenců a batolat, alternativní výživové směry). Zhodnotit lze kvalitu zaznamenaného jídelníčku, navrhnout možné úpravy stravy.

Speciální nutriční konzultace nabízí edukaci při speciálních onemocněních (např. diabetes mellitus 2. typu, dna, osteoporóza, onkologické onemocnění, nespecifické střevní záněty, alergie a intolerance, neprospívání u dětí, dieta u dialyzovaných pacientů, při onemocnění ledvin, jater, histaminová a laktózová intolerance). Součástí je (stejně jako u předcházejícího typu konzultace) zhodnocení a analýza na bioimpedančním přístroji.

Další informace ZDE.