Ondrášovské putování podpoří novou internu

Druhou benefiční akcí projektu Společně pro novou internu se stane ve středu 25. dubna 2018 Ondrášovské putování. Vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš se uskuteční v prostorách velkého sálu Domu kultury od 18.00 hodin.

V novém tanečně-hudebním programu se představí téměř celý soubor, který znají diváci mnoha mezinárodních i vrcholných folklorních a kulturních festivalů v ČR. „Pořad je sestavený z tanečních, pěveckých a hudebních vystoupení, spojuje několik etnografických regionů Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Diváci tak na pódiu sledují různorodost těchto krajů, kterými za dávných časů putovali neohrožení zbojníci. O jednom z nich, zbojníku Ondrášovi z Janovic koluje mnoho legend a pověstí a jeho Ondrášovská tradice se traduje od Kroměříže přes Valašsko až ke slovenskému Trenčínu a dál na východ,“ vysvětlují zástupci souboru.

Akci pořádá Dům kultury ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí. Výtěžek ze vstupného a z předaných sponzorských darů podpoří nákup vybavení pro nový interní pavilon. Vstupné je stanoveno na 150 Kč, předprodej je v pokladně kina Vatra od 13.00 do 19.30 hodin, telefonický kontakt: 737 573 429.

Fotografie: archiv souboru