Onkologičtí pacienti nebudou muset dojíždět za léčbou

Regionální onkologická pracoviště v nemocnicích Zlínského kraje se stanou součástí Onkologického oddělení KNTB tak, aby onkologicky nemocní nemuseli dojíždět za biologickou léčbou do Zlína. „Zlínská nemocnice má jako jediná v kraji statut komplexního onkologického centra. Proto může jako jediná také poskytovat centrovou neboli biologickou léčbu. Tento krok, který bude znamenat především vyškolení personálu v místních nemocnicích a naši odbornou pomoc v regionech, umožní pacientům, aby se léčili přímo v místě bydliště. Letos zahájíme spolupráci se Vsetínskou nemocnicí, příští rok s Uherskohradišťskou a Kroměřížskou,“ konstatoval primář Onkologického oddělení KNTB Milan Kohoutek. „Je to jeden z dalších kroků ve spolupráci všech nemocnic kraje. Tentokrát se pozitivně dotkne přímo pacientů. Věřím, že v podobných projektech budeme pokračovat,“ uvedl MUDr. Radomír Maráček, předseda představenstva krajských nemocnic. Ročně projde Onkologickým oddělením Krajské nemocnice T. Bati šest tisíc pacientů. Jejich počet se stále zvyšuje, v České republice ročně tuto diagnózu nově uslyší od lékařů víc než 85 tisíc lidí.

Onkologická ambulance působí v prostorách polikliniky Vsetínské nemocnice.

Další informace:

Mgr. Dana Lipovská