Patologie pořádá Den otevřených dveří

Pro kolegy z nemocnice, ale také zájemce z řad veřejnosti, připravuje oddělení patologické anatomie Vsetínské nemocnice na čtvrtek 20. dubna 2017 od 12.00 do 17.00 hodin Den otevřených dveří. Tématem budou tentokrát onemocnění kůže, jejichž výskyt meziročně stále stoupá. Příchozí si prohlédnou oddělení, dozvědí se informace o zpracování tkání pro potřeby vyšetření, přichystán bude i další program. Oddělení patologické anatomie takto symbolicky oslaví již šesté výročí svého působení v moderním pavilonu patologie a centralizovaných laboratoří.

Výsledky laboratorních vyšetření, která se provádějí právě na oddělení patologické anatomie, mají často zásadní vliv při stanovení diagnózy a dalšího léčebného postupu. Klíčovou roli hrají při stanovování typu nádoru a specifických faktorů, které jsou důležité při určení léčby a rozsahu zákroku. Jedná se především o bioptické a cytologické analýzy, ale i náročnější imunohistochemická vyšetření.

Akce se koná již podruhé, stejně jako před třemi lety, i tentokrát si budou moci návštěvníci zpracování vzorků sami vyzkoušet.