Na pátý Den s vaší nemocnicí přišlo pět stovek školáků a desítky dospělých

Preventivních vyšetření využil i místostarosta Vsetína Tomáš Pifka, nechal si změřit krevní tlak. „Je to prima akce, jsem zde již opakovaně. Otevření nemocnice je výbornou možnosti poznat toto zdravotnické zařízení i jinak, než jako pacient,“ komentoval Pifka.

U měření krevního tlaku fotoaparát zastihl také Petra Cvejna: „Je to příjemné.  Náhodně jsem se dostal do nemocnice, hned jsem využil možnosti vyšetření.“

Organizátoři se v letošním roce více zaměřili na starší školáky, kterým představili anesteziologicko-resuscitační oddělení, zázemí pro dárce krve, některým skupinám radiodiagnostické pracoviště či laboratoře oddělení patologické anatomie. Mladší školáci se podívali do audiologické laboratoře na ORL oddělení, dozvěděli se o zásadách zdravé výživy, ošetřování zranění, zásadách první pomoci.

Celkem se akce zúčastnilo více než pět set školáků, přijeli i z Hovězí a Karolinky. „Jsme rádi, že jsme se mohli přijet podívat, žákům se program moc líbil. Ještě jednou děkujeme,“ uvedla Alena Ondrušová ze ZŠ  Karolinka.