Nezapomínejte na prevenci, přijďte si otestovat stav plic

Vsetínská nemocnice se již tradičně zapojuje do prevence u příležitosti Světového den boje proti chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). I v letošním roce se mohou zájemci zdarma podrobit orientačnímu spirometrickému vyšetření, nechat si změřit tlak, množství tuku v těle. Preventivní akce se uskuteční na oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí v poliklinice Vsetínské nemocnice, a to v úterý 20. listopadu 2018 od 13.00 do 17.00 hodin. Na přípravě a organizaci akce se podílí Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.

CHOPN je zákeřné, plíživé onemocnění, při němž se postupně snižuje průchodnost průdušek, zhoršuje okysličování krve a postupně se rozvíjí chronická dechová nedostatečnost. Když se nemoc objeví, často v důsledku dlouholetého kouření, je velmi důležitý včasný záchyt.

Foto: archiv Vsetínské nemocnice