Den otevřených dveří: na rehabilitaci se bude i žonglovat

Prohlídka modernizovaných prostor v prvním patře polikliniky Vsetínské nemocnice, ale také ukázky kinezioterapie, korekce plochonoží, představení nového přístroje , nabídka pomůcek a mnohá další stanoviště. Takový je program Dne otevřených dveří rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice, který se uskuteční v úterý 9. října 2018 od 10.00 do 17.00 hodin.  „Oddělení prošlo v letošním roce částečnou modernizací, vznikl nový vstup, získali jsme novou recepci, čekárnu, změnila se dispozice oddělení. Rádi veřejnosti tyto změny představíme,“ vysvětlila vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková.

Den otevřených dveří se na rehabilitačním oddělení koná každým druhým rokem. Součástí je představení nových přístrojů, metod, nabídka cvičení. Letos se tak budou moci příchozí například seznámit s přístrojem pro distanční elektroterapii VAS. „Jedná se o proceduru, která příznivě léčebně ovlivňuje bolestivé stavy, podporuje hojení tkání pohybového aparátu a léčbu kůže. To vše bez nutnosti přikládání elektrod na tělo pacienta,“ upřesnili fyzioterapeuté. Na stanovišti Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR bude probíhat měření tlaku, množství tuku v těle, stanovení BMI. Fyzioterapeuté poradí se správným výběrem rehabilitačních pomůcek. „Připravili jsme si pro letošní rok i překvapení, návštěvníci si budou moci vyzkoušet žonglování a dozvědí se tak více o propojení pravé a levé mozkové hemisféry,“ doplnila vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Pavlína Matějčková.

leták ke stažení ve formátu pdf

Zveřejněno 2. 10. 2018.