Rehabilitace přichází s fyziocvičením pro děti

S novým školním rokem přichází rehabilitační oddělení Vsetínské nemocnice s fyziocvičením pro děti, jehož cílem je řešení individuálních zdravotních či pohybových problémů, ale také pohybová alternativa v rámci prevence a osvojení správných pohybových návyků.

Pohybový program je zaměřen na děti ve věku od pěti do osmi let, koná se vždy ve čtvrtek od 16.00 hodin pod vedením zkušené fyzioterapeutky. „Cvičební lekce je zaměřená na komplexní rozvoj pohybových schopností u dětí. Zařazeny jsou cviky na správné držení těla, podporu nožní klenby, koordinaci a rovnováhu,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Pavlína Matějčková.

„V našich ambulancích se stále častěji setkáváme s řadou zdravotních obtíží už u pacientů v dětském věku. Některé děti nemají vůbec žádnou pohybovou aktivitu, jiné chodí do různých sportovních kroužků, ale potřebují tělo zpevnit,“ vysvětlila vedoucí fyzioterapeutka.

Cvičení se koná v nové tělocvičně v přízemí pavilonu Triangl (budova G, dříve LDN). Zapotřebí je se vždy předem objednat na telefonním čísle 571 818 624. Zájemci za jednu lekci zaplatí 95 Kč.