Seminář pro zdravotníky o imunohematologii a dárcovství

Vsetínská nemocnice připravuje na pátek 24. února 2017 od 14.30 hodin odborný seminář s tematikou Dárcovství krevních složek a imunohematologie. Příchozí se dozvědí o dárcovství krevní plazmy, která se od února začala ve Vsetíně odebírat, ale také o krevních skupinách, dárcovství krve a kostní dřeně, o předtransfuzních vyšetřeních a o autoimunní hemolytické anémii. K dispozici je stále ještě několik volných míst. Zaměstnanci Vsetínské nemocnice se mohou přihlásit s využitím intranetu, další zájemci pak telefonicky či prostřednictvím níže uvedeného e-mailu. Akce je akreditovaná jak pro lékaře, tak všeobecné sestry, zdravotní laboranty a další profese (viz níže).

Vsetínská nemocnice a.s. pořádá
odborný seminář

Dárcovství krevních složek
a imunohematologie

24. února 2017 od 14.30 hodin
v knihovně Vsetínské nemocnice a.s.

Program:

• Aferetické odběry, princip
    MUDr. Jana Pelková, primářka hematologicko-transfuzního odd. (HTO)
    Vsetínské nemocnice a.s.
  • Dárce krve, plazmy, autologní odběry
    Marie Kašparová, vedoucí laborantka HTO Vsetínské nemocnice a.s.
  • Dárcovství kostní dřeně v ČR a ve světě
    Marie Kašparová, vedoucí laborantka HTO
  • Krevní skupiny
    Mgr. Jana Čandová, odborný pracovník v laboratorních metodách,
    HTO Vsetínské nemocnice a.s.
  • Předtransfuzní vyšetření
    Mgr. Jana Čandová, odborný pracovník v laboratorních metodách,
    HTO Vsetínské nemocnice a.s.
  • AIHA – Autoimunní Hemolytická Anémie
    MUDr. Jana Pelková, primářka HTO Vsetínské nemocnice a.s.

Předpokládané ukončení je v 16.30 hodin. Počet posluchačů je dán kapacitou prostor. Garant akce: MUDr. Jana Pelková,
primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice a.s.

Zaměstnanci Vsetínské nemocnice a.s. mají účast zdarma, přihlášení prostřednictvím intranetu.

Externí účastníci: registrační poplatek 200 Kč,
přihlášení a další informace: supka@nemocnice-vs.cz, tel. 571 818 110.

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 (ohodnocena 2 kredity).

A rovněž zařazena do kreditního systému u Profesní a odborové unie zdravotních pracovníků (POUZP), a to pro všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotní laboranty, zdravotnické záchranáře.