Sto dvacet nadějí na uzdravení pro Kubíka i další nemocné

Sto dvacet lidí vstoupilo do registru dárců kostní dřeně při akci KAPIČKA KRVE na vsetínském Valašském záření. Cílem bylo pomoci pětiletému Kubíkovi Stříteskému z Ratiboře, který nutně potřebuje transplantaci, ale také dalším vážně nemocným. Akci zorganizoval Stoupa Cup Vsetín a zdravotníci hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice měli na místě plné ruce práce.

„Velké poděkování patří všem, kteří nám pomohli myšlenku zrealizovat, a samozřejmě těm, kteří se přišli do registru zapsat. Jsem velmi překvapen, kolik jich bylo. Jeden motorkář dokonce přijel kvůli této akci až z Uherského Hradiště. Pořád jsme měli ve stánku plno,“ komentoval Zdeněk Čablík za Stoupa Cup. Pochválil také spolupráci s hematologicko-transfuzním oddělením Vsetínské nemocnice. Zdravotníci na místě nejen odebírali vzorky a pomáhali s vyplněním dotazníků, ale zodpovídali také řadu dotazů, které se týkaly dárcovství kostní dřeně a organizace registru. „Dozvěděla jsem se o možnosti vstupu do registru díky své sestře, která pracuje ve zdravotnictví. Je to určitě potřebná věc. Ráda bych začala chodit i darovat krev,“ uvedla osmnáctiletá Anna Václavíková z Huslenek.

Pětiletý Kubík Stříteský se dlouhodobě léčí s leukémií, když se zdálo, že zákeřnou chorobu zdárně porazil, propukla u něj vzácná nemoc kostní dřeně a transplantace je nezbytná. Vstupem do registru kostní dřeně můžete pomoci Kubíkovi, ale také dalším závažně nemocným. Stačí vyplnit dotazník a nechat si odebrat malý vzorek krve. Vsetínská nemocnice třetím rokem pořádá nejrůznější náborové akce, aby pomohla najít dárce kostní dřeně pro pacienty se závažným onemocněním. Jen v první polovině letošního roku našim prostřednictvím vstoupila do registru dárců více než stovka lidí z našeho regionu a přibývají další. Zapsat se můžete také přímo na hematologicko-transfuzním oddělení vsetínské nemocnice, vždy ve středu, kdy se konají odběry od dobrovolných dárců krve. Zapotřebí je se předem ohlásit a objednat na telefonním čísle 571 818 605.

Další fotografie zde.