Studentky rozdávaly květiny

S květinami a drobnými dárky přišly v pátek 12. května 2017 studentky vsetínského gymnázia (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín) Aneta Tkadlecová a Katka Macháčková na dětské oddělení Vsetínské nemocnice, aby potěšily a rozdaly radost. „Bylo to od nich velice krásné, udělaly nám všem velkou radost, a to ani netušily, že byl zrovna Mezinárodní den sester,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice Bc. Eva Kovářová.

Aneta Tkadlecová již pomáhala dětskému oddělení jako žákyně ZŠ Horní Lideč, kde pro pomoc nadchla i další spolužáky a nástupce. Na svůj facebookový profil tentokrát napsala: „Když vás napadne udělat něco hezkého pro druhé, tak nad tím nepřemýšlejte, jestli jo nebo ne, a prostě to udělejte! My jsme dneska koupily kytky pro sestřičky a nějaké čokolády pro pacienty a šly jsme jim udělat radost! A máme radost, že měli radost! Neskutečně skvělý pocit,“ napsala Aneta a my jí i její kamarádce Katce moc děkujeme.

Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ Vsetín je pro Vsetínskou nemocnici důležitým partnerem nejen v rámci vzdělávání budoucích zdravotníků, ale také při organizaci nejrůznějších preventivních akcí, dnů otevřených dveří, soutěží, konferencí a podobně. A je úžasné, že studenti pomáhají i ve svém volném čase, zapojují se do dobrovolnických aktivit v léčebně dlouhodobě nemocných, muzikoterapie a dalších činností.