Narodilo se šest Mikulášů, nejvíce bylo Jakubů a Elišek

Rodiče dětí narozených v roce 2018 ve Vsetínské nemocnici volili pro své potomky nejčastěji klasická česká křestní jména. Mezi chlapci tak bylo nejvíce Jakubů (26), Adamů (22) a Janů (21), mezi děvčaty pak Elišek (22), čtrnáctkrát rodiče dávali jména Ema a Tereza.

Více než desetkrát se v rodných listech objevila rovněž jména Ondřej (16), Dominik (15), Martin (15), Sofie (12) Matyáš (12), Daniel (12), Štěpán (12), Filip (11), Vojtěch (11), Viktorie (10), Šimon (10), Tomáš (10) a Matěj (10). Objevila se jména z téměř celého kalendáře, nechyběla ani Adina, Augustýn, Berenika, Bonifác, Florián, Jasmína, Hubert, Jonatán, Laura či Prokop. Na svět ve Vsetíně přišlo hned šest Mikulášů, úspěch měla i jména zdvojená: Marlen Marie, Nina Adriana, Noemi Laura, Ella Antonie, Lukáš Samuel či Jan Josef. Z méně častých jmen pak Amy, Abigail, Anabela, Aria, Aron i Áron, Jerguš, Jerry, Jordan, Jorim, Katia, Klarisa, Lucas, Nicoletta, Timotej, Zara.

V roce 2017 se jako první dítě ve Vsetínské nemocnici narodil Rudolf, v roce 2018 to byla Alžběta, jak už víte z našich předchozích zpráv.

Aktuální informace z porodnice se objeví v regionálním televizním vysílání (reportáž natáčena ve čtvrtek 3. ledna 2019).