Vsetínský krpec zavítá i do nemocnice: zatančí a zazpívá soubor z Chile

V rámci programu Roztančené město zavítá jeden ze zahraničních souborů – účastníků folklorního festivalu Vsetínský krpec 2018, také do Vsetínské nemocnice. Vystoupení v areálu je plánováno na pátek 29. června 2018 od 10.30 hodin, jen za příznivého počasí. Jak jsme se od organizátorů folklorního festivalu dozvěděli, bude se jednat o soubor Villa San Bernardo z Chile.

Soubor Villa San Bernardo patří k nejdéle fungujícím souborům, prezentujícím chilský folklor. Během šedesáti let své existence se představil ve více než deseti zemích Latinské Ameriky, Evropy a Afriky. Muzikanti hrají na typické chilské nástroje: kytara, harmonika, harfa, charango a buben. Repertoár je založen na písních a tancích z kontinentální Chile a Velikonočního ostrova.

Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec se uskuteční již podesáté, konat se bude od čtvrtku 28. června do neděle 1. července. Čtvrteční zahajovací program proběhne ve velkém sále Domu kultury: pořad Valašské studánky představí mladé cimbálové muziky, pěvecké skupiny a úspěšné dětské interprety lidových písní z Valašska. Koncert bude spojen se symbolickou poctou významnému valašskému zpěvákovi Josefu Lažovi.

V pátek je pak na programu od 16.30 hodin slavnostní průvod městem, jehož trasa povede od nároží parku směrem k Žerotínově ulici, náměstí Svobody, Svárov a zakončí se na Dolním náměstí. Odtud již budou soubory pokračovat do Panské zahrady, kde v 18.00 hodin v pořadu „Vitajte na Vsetíně!“ slavnostně přivítáme a představíme zahraniční hosty festivalu za účasti vsetínských souborů.

Hlavní program sobotního večera zve na Obrazy Československa – komponovaný pořad slovenských a vsetínských souborů ke 100. výročí vzniku Československa. Těšit se můžete na Folklorní klub Fogáš, Vysokoškolský soubor lidových písní a tanců Poľana, vsetínskou Jasénku, Vsacan a Kotár. „Vsetínský krpec letos nabídne také zajímavý pořad Ze stébla kroj vykvete, který v sobotu od 17.30 hodin poutavou formou představí návštěvníkům tradiční lidový oděv na Vsetíně. Návštěvníci festivalu se však zajisté těší a jsou zvědaví na zahraniční hosty z Chile, Srbska, Řecka a Slovenska, kteří vás vtáhnou do víru svých písní a tanců,“ nastínili organizátoři.