Základní umělecká škola poosmé pomohla dětskému oddělení

Benefiční koncerty Základní umělecké školy (ZUŠ) Vsetín již poosmé podpořily dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Ředitel ZUŠ Roman Konůpka a jeho zástupkyně Mgr. Veronika Lelková předali do rukou primáře MUDr. Mariána Rubinta a vrchní sestry Bc. Evy Kovářové výtěžek ve výši 13 300 korun.

Benefiční koncerty se uskutečnily v týdnu od 20. do 24. března v Lidečku, Valašské Polance, Jablůnce, Vsetíně a Horní Lidči. Na přípravě benefičního projektu DĚTI DĚTEM se tradičně podílejí nejen hudebníci, ale také žáci dalších oborů. Žáci výtvarného oboru v letošním roce vyrobili dílka s jarní tématikou, jejichž prodej přispěl k výtěžku celé akce. „Na dobrovolném vstupném a prodeji výrobků se letos nejvíce vybralo ve Valašské Polance, konkrétně 4 300 Kč. Atmosféra všech pěti akcí byla velmi příjemná,“ specifikoval Roman Konůpka, který připomenul, že posláním těchto koncertů je pomoci nemocným dětem a také učit studenty k solidaritě a ochotě pomoci svou prací tam, kde je zapotřebí.

Za osm let konání benefičního projektu pomohla ZUŠ Vsetín dětskému oddělení Vsetínské nemocnice s pořízením vybavení a přístrojů ve výši více než 80 000 korun. „Velmi si této pomoci a dlouhodobé spolupráce ceníme. Děkujeme všem, kteří akce připravují a vedou děti k vzájemné pomoci,“ dodal primář MUDr. Marián Rubint.