Zajímavosti

Porodnice bez poplatku a s novinkami
19.8.2016

Dodávkou elektricky polohovatelného lůžka byla dokončena modernizace dalších dvou porodních pokojů, na jejichž obnovu přispěli sponzoři v rámci projektu Vánoční pokoj. Porodní sály tak v současné době disponují třemi nově vybavenými pokoji, kde rodička s partnerem mohou společně prožít dobu před vlastním porodem. Na největším z pokojů, kde je i porodní vana, mohou přivézt na svět i potomka. Zmodernizované pokoje mohou maminky využít zcela bez poplatku, zrušen byl ve Vsetíně již počátkem června také poplatek za přítomnost otce u porodu. Více zde.

Unikátní systém pro sledování životních funkcí
20.1.2014

Jako třetí v České republice a první ve Zlínském kraji získala Vsetínská nemocnice a.s. k dispozici moderní telemetrický KTG Holter Monica AN24 pro sledování životních funkcí matky a dítěte v těhotenství a při porodu. „Díky přístroji můžeme průběžně sledovat aktivitu srdce plodu, srdce matky a dělohy. Záznamy jsou zobrazovány na monitoru přímo u matky v pokoji, ale také na centrále v pracovně sester. Alarm upozorní, pokud dojde k odchylce od normálních hodnot, takže můžeme včas reagovat. Monitorovat tak můžeme až tři maminky současně, v případě potřeby i po celou dobu porodu.Více zde.

Dvě lůžka AVE s možností volby porodní polohy
20.1.2014

Na porodním sále jsou k dispozici dvě porodní lůžka AVE s variabilní možností volby porodní polohy. Porodní lůžka AVE jsou výjimečná jak designem, tak originálním technickým provedením. Nabízí celou řadu zcela inovativních řešení, která zpříjemňují a zjednodušují používání postele AVE jak rodičce samotné, tak i obsluhujícímu personálu.

Pulsní oxymetr: čidlo se zavádí porodními cestami
20.1.2014

Vsetínská nemocnice získala moderní fetální pulsní oxymetr nové generace, který v průběhu porodu umožňuje sledování hladiny kyslíku v krvi plodu pomocí speciálního čidla zavedeného porodními cestami. Zakoupení přístroje umožnila firma Indet Safety Systems.

Využíváme také aromaterapii
20.1.2014

Aromaterapie je další z alternativních metod ovlivnění bolesti. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení aplikuje přírodní léčebnou metodu, při které se používá éterických olejů k inhalaci (aromalampa, odpařováním z misek ve sprše), do vany (ve formě koupele) nebo k masážím. Vhodně zvolená aromaterapie může zmírnit nevolnost i bolest, uvolnit napětí, prohloubit stahy, napomoci správnému dýchání a poskytnout celkový příjemný pocit pohodlí a uvolnění.