MUDr. Jaroslav Sankot převzal Cenu města Vsetína

O předání významného ocenění města Vsetína informovala mluvčí radnice Mgr. Adéla Kousalová:

MUDr. Jaroslav Sankot během odpoledne zavzpomínal na začátky svého působení v medicíně, na první setkání s valašským jazykem a jak mu toto setkání ovlivnilo rozhodnutí, které padlo právě na Vsetínskou nemocnici. „Vsetín, to je město, které má nejkrásnější okolí, a nejpěknější zasazení do přírody. Při volbě svého umístění jsem vždy chtěl kopce, lesy, čistou vodu a dobrou nemocnici a na Vsetíně se mi to splnilo,“ uvedl Jaroslav Sankot.

MUDr. Jaroslav Sankot vedl jako primář 17 let chirurgické oddělení Vsetínské nemocnice. Oddělení převzal v době největších změn v oboru chirurgie za posledních 100 let, v době nástupu mini invazivních technik. Laparoskopické operace se pod jeho vedením staly denní rutinou a tento náskok si vsetínské oddělení udrželo až do současnosti v podobě rozsáhlých laparoskopických operací zažívacího traktu.

„Vsetínská nemocnice byla vyhodnocena opakovaně jako Nejlepší nemocnice ve Zlínském kraji očima ambulantních i hospitalizovaných pacientů a jedním z lidí, kteří se na získání tohoto ocenění prokazatelně podíleli, byl svým přístupem k pacientům i primář Jaroslav Sankot,“ připomněl všem přítomným v sále starosta Jiří Čunek.

Vsetínská radnice uděluje Cenu města Vsetína již od roku 2000. Představuje ji skleněná plastika známého výtvarníka, vsetínského rodáka Václava Cíglera, pamětní list a finanční dar v hodnotě deset tisíc korun. Jejími držiteli je dosud 19 osobností z nejrůznějších sfér života, jež podstatně přispěly k rozvoji města v rozmanitých oblastech lidské činnosti. Mezi jejími laureáty jsou například Břetislav Rokyta, Jiří Parduba, MUDr. František Božek, MUDr. Květoslav Kotas, Antonín Kaderka, Jaromír Bazel starší, Alena Zdražilová, Milan Drlík, Miroslav Evják či v loňském roce Zdeněk Hartinger. V pořadí již dvacátým držitelem Ceny města Vsetína, a to za rok 2015, se stal MUDr. Jaroslav Sankot.

Další fotografie:
  • ve zprávě Městského úřadu Vsetín zde.
  • na facebookovém profilu Vsetínské nemocnice zde.