„Pacienti by měli při zhoršení svého zdravotního stavu zamířit ke svému praktikovi, případně na pohotovost v poliklinice. V ambulanci se střídají ve službách zpravidla praktičtí lékaři a internisté, kteří jsou připraveni pomoci vyřešit řadu obtíží,“ uvedl člen představenstva, náměstek pro lékařskou péči MUDr. Bořek Lačňák. Nejčastějším důvodem k návštěvě pohotovosti bývají nejrůznější úrazy, vysoké teploty spojené s nevolností, závratí, stavy dušnosti, ledvinové koliky, žlučníkové záchvaty.
„Lidé by neměli obcházet praktického lékaře či pohotovost. Stává se nám, že zamíří přímo do specializované příjmové interní ambulance, a to často s méně významnými obtížemi – s angínou, s klíštětem, se kterými by se měli obrátit právě na praktického lékaře, případně na pohotovost. Výrazně se tak komplikuje péče o vážně nemocné hospitalizované a prodlužuje čekání na ošetření,“ komentoval MUDr. Lačňák. Jakými zásadami se tedy obecně řídit? Pacient by měl prioritně směřovat ke svému praktickému lékaři v jeho běžné ambulantní době. Praktický lékař jej nejlépe zná, pokud zdravotní stav vyžaduje návštěvu specialisty, je tam odeslán a zpravidla i objednán.
„Pokud nemáte svého praktika, můžete se obrátit na ambulanci praktického lékaře Vsetínské nemocnice, MUDr. Šimečka, tel. 571 490 355, 354,“ doporučil MUDr. Lačňák. Jestliže nastane náhlá změna zdravotního stavu mimo ambulantní dobu Vašeho praktického lékaře, je tu pro tyto účely Lékařská pohotovostní služba (LPS). Při podezření na závažnější onemocnění je pacient odeslán do specializované nemocniční ambulance. Kam jsou směřovány také sanitky Zdravotnické záchranné služby.
Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dospělé, 1. patro polikliniky, přístup venkovním schodištěm. Zvonek pro zajištění bezbariérového přístupu dole u schodiště.
Provozní doba LPS: ve všední dny 17.00 – 22.00 hodin.
O víkendech a svátcích 8.00 – 22.00 hodin Tel.: 571 818 583.