Série oprav v nemocnici: klimatizaci získá i JIP

Na devět set tisíc korun přijde úprava stupaček v pavilonu Čtyřlístek (na snímku). „Jedná se o opravu celkem patnácti stupaček, výměnu potrubí. Práce jsou v plném proudu, dokončeny by měly být koncem příštího týdne,“ uvedl člen představenstva Ing. Leoš Dostál, zodpovědný za oblast hospodářsko-technické správy Vsetínské nemocnice. Práce byly schváleny v plánu oprav majetku kraje pro letošní rok. „Akci jsme koordinovali s plánem dovolených a malování v budově. Dotkla se zejména provozu neurologie. Neurologickou ambulanci jsme museli na dobu tří týdnů přemístit do třetího patra hlavní budovy chirurgických oborů,“ dodal Ing. Dostál s tím, že generální oprava stupaček byla nezbytná. Stávající již byly v havarijním stavu, neustále se opakovaly problémy s protékáním a jedna dílčí oprava střídala druhou.

Zlepšení podmínek na centrálních operačních sálech

Významná a očekávaná je také oprava klimatizace na centrálních operačních sálech. „Klimatizace byla projektována na maximální venkovní teplotu třicet stupňů Celsia, když vnější teplota překročila tuto hranici, nebylo chlazení dostatečné, výkon se navíc snížil i opotřebením systému. Důsledkem byly nepříznivé podmínky pro pacienty i personál na centrálních operačních sálech,“ komentoval Ing. Dostál. Nemocnice si nechala zpracovat technické posouzení a vybrala účinnou variantu, která se skládá z výměny řídící jednotky (tak, aby bylo možné proces chlazení ovládat z centrálních operačních sálů) a posílení chladícího výkonu (výměnou jedné chladící jednotky za výkonější). „Opravy realizujeme operativně, bezprostředně pro schválení finančních prostředků, aby mohl systém fungovat co nejdříve,“ informoval člen představenstva s tím, že tato část oprav si vyžádá přes 2,5 milionu korun.

Klimatizace pro chirurgickou JIP

Více než 200 tisíc korun pak bude stát klimatizace na chirurgické jednotce intenzivní péče. Přinese lepší podmínky pro pacienty, kteří jsou ve vážném zdravotním stavu, po úrazech či náročných operacích. „Vloni jsme pořídili klimatizaci na anesteziologicko-resuscitační oddělení a letos tedy pokračujeme chirurgickou jednotkou intenzivní péče,“ připomenul Ing. Dostál. V letošním roce již nemocnice z prostředků Zlínského kraje opravila výtah v budově chirurgických oborů a ještě nás čeká úprava dalších vnitřních prostor LDN v rozsahu 2 mil. Kč.

Další informace: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s., tel: 571 490 106, mobil: 737 251 967, plackova@nemocnice-vs.cz.