Školáci sbírali hliník, aby potěšili malé pacienty

Školáci 2.B ZŠ Trávníky přišli na dětské oddělení Vsetínské nemocnice, aby předali hry, hračky a výukové pomůcky, které zakoupili z výtěžku sběru hliníku. Ten střádali po dva školní roky, pomohla jim v tom celá škola.

„Sbírali jsme víčka od jogurtů, plechovky, ale také staré hliníkové nádobí. Zapojila se celá škola, a tentokrát toho byla opravdu velká hromada. Ve sběrně jsme získali pět tisíc korun a koupili potřebné věci pro dětské pacienty dle přání a aktuálních potřeb dětského oddělení,“ uvedla učitelka Mgr. Veronika Kovářová, která podobnou akci připravila již podruhé.

Předloni pro dětské oddělení zakoupili stavebnice, letos panenky, ale také výukové materiály, knížky a hry. „Sběr hliníku dal určitě školákům i učitelům spoustu práce, a jsme moc rádi, že se to takto vydařilo. Zakoupené hry i další pomůcky zpříjemní našim pacientům pobyt v nemocnici,“ komentovala vrchní sestra dětského oddělení Bc. Eva Kovářová a poděkovala školákům a prostřednictvím zástupkyně ředitele Mgr. Dagmar Hlochové také celé Základní škole Trávníky. Velké poděkování patří rovněž společnosti Partr, která na sběrové akci spolupracovala a hliník vykoupila. Ještě jednou všem děkujeme.