Natáčelo se u nás

Vsetínská nemocnice se v posledních letech stala i místem pro natáčení filmů, seriálů, dokumentů:

 • mezinárodní dokument o vaginální napářce (aktuálně v přípravě) – Vynikající zkušenosti a výsledky s bylinnou napářkou přivedly na podzim 2023 do Vsetína filmový štáb, který zde po dva říjnové dny natáčel mezinárodní dokument věnovaný této metodě. Přijela i propagátorka napářky v USA, paní Keli GARZA. Více o natáčení i tématu ve zpravodaji 4/2024, str. 13

 

 • KDYBY RADŠI HOŘELO – 2021. Nevyužívané prostory staré interny Vsetínské nemocnice se na jeden den proměnily v porodní sál. Štáb tu natáčel několik záběrů pro nový český film s názvem Kdyby radši hořelo. Vedle Anny Polívkové a Michala Isteníka, kterého znají diváci ze seriálů Most či Kukačky, si zde malou epizodní roli zahrála a pár slov promluvila i naše sestra pro hojení ran Vladimíra Rohlíková.

Jak jsme psali ve zpravodaji 1/2021 (str. 15): Film vznikal ve Zlínském kraji, většina exteriérů pak v obci Chvalnov-Lísky na Kroměřížsku. „Kromě Anny Polívkové a Michala Isteníka ve filmu hrají Miroslav Krobot, Vladimír Škultéty a řada dalších,“ vysvětlil filmový a lokační architekt Antonín Matějovský. Premiéra je v plánu počátkem roku 2022, filmování vzhledem ke koronavirové pandemii potkala celá řada odkladů a komplikací. Také natáčení ve Vsetínské nemocnici, plánované původně na podzim 2020, se vzhledem k pandemii několikrát odkládalo, termín se pak náhle znovu změnil kvůli mrazům, které zastavily natáčení ve Chvalnově. A proč ten nezvyklý název? Jedná se o komedii o dobrovolných hasičích, kteří musí čelit jiným výzvám, než je oheň. Při vesnickém jarmarku tu havaruje dodávka a mnozí jsou přesvědčeni, že šlo o teroristický čin. Hasiči se pustí do ochrany obce s nebývalým nasazením. Spojuje je strach o rodiny, který přináší další a další zápletky. Děj jistě není na místě naznačovat, ať je překvapení v kině dokonalé. Můžeme jen prozradit, co se dělo při natáčení ve Vsetíně. Štáb si totiž přímo na místě pro jednu z drobných roliček vybral naši sestru pro hojení ran Vladimíru Rohlíkovou, která se na pár minut proměnila v gynekoložku. „Měla jsem říct pár vět, když jsem přišla na plac, dost jsem znejistěla. Byla tam Anna Polívková, která právě rodila své filmové dítě. Ale nakonec to snad dobře dopadlo, všichni byli příjemní,“ uvedla s úsměvem Vladimíra Rohlíková. Zbývá ještě dodat, že režisérem snímku je Adam Koloman Rybanský, kameramanem Matěj Piňos a film vzniká s podporou Zlínského kraje.

 

 • Část jedné z epizod seriálu STRÁŽMISTR TOPINKA – 2018.
  Natáčelo se na chirurgickém oddělení. Fotogalerie z natáčení ZDE, autor: Valašský deník, Reportáž ZDE. Zpráva z oficiálního fcb profilu Vsetínské nemocnice ZDE.

 • Celovečerní dokument NA TĚLO – červen 2017.
  Film o významném českém fotografovi s originálním viděním světa, profesoru Jindřichu Štreitovi, který se narodil v naší nemocnici a po závažném úrazu se zde vrátil jako pacient. Byli jsme na vsetínské premiéře, náš zpravodaj přinesl i rozhovor s režisérkou Libuší Rudinskou.

 • Seriál DOKTOR MARTIN – natáčení epizod, exteriérů nemocnice  v červnu 2016.
  Natáčení na amatérském videu zachytil pan René Stodůlka – odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=BeLMvCipWC8&t=55s .
  Informace a fotografie v tiskové zprávě – fcb ZDE.

 • Vsetínská nemocnice se objevila také v celovečerním filmu DĚDA s muzikantem Františkem Segradem, ale v menších roličkách také někteří zaměstnanci Vsetínské nemocnice. Odkaz na oficiální video – trajler – ZDE. Natáčelo se na podzim 2015.