V červenci se narodilo 88 dětí, nejvíce za dva roky

Počet porodů ve Vsetínské nemocnici je i letos vysoký, v červenci se narodilo 88 dětí, z toho 40 kluků a 48 holčiček. Rodiče vybírali především tradiční česká jména, ale na svět ve Vsetíně v červenci přišli i Florián, Damián, Maxim, Jasmína či Nathalie.

Co se týká měsíčního počtu porodů, je to nejvíce za posledních čtyřiadvacet měsíců. „Zatím nejvíce narozených jsme měli v červnu 2016, tehdy to bylo 92 dětí,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice Bc. Eva Kovářová.

Za sedm měsíců letošního roku bylo ve Vsetíně 503 porodů, za stejné období rekordního roku 2017 to bylo celkem 520. Drobný rozdíl (který se v průběhu dalších měsíců stále snižuje) vznikl dvoutýdenním omezením porodů letos v únoru, důvodem byla oprava koupelen a pravidelné malování oddělení. Zájem nastávajících maminek o vsetínskou porodnici je veliký, za patnáct let se počet porodů téměř zdvojnásobil (v roce 2002 porodů 512, v roce 2017 již 879).

Maminky v červenci si mohly vyzkoušet jako první klimatizaci na pokojích šestinedělí. Více ZDE.