Sedmadvacet gymnazistů společně darovalo krev

Sedmadvacet gymnazistů MG Vsetín na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice darovalo krev, mnozí z nich úplně poprvé. „Je tady s námi hodně studentů biologického semináře, ale také další mladí lidé ze třetích a čtvrtých ročníků. Jedna ze studentek se zapsala i do registru dárců kostní dřeně,“ uvedla PaedDr. Vlasta Korabová. Spolu se studenty daroval krev i zástupce ředitele Mgr. Vladislav Válek. „Studenti společně překonají obavy z prvodárcovství, seznámí se s prostředím, dozvědí se více informací. Je to výborná zkušenost,“ komentoval.

Mnozí studenti následně přicházejí darovat krev pravidelně. A to je také cílem spolupráce se středními školami. Omlazení registru o nové dárce je potřebné, dárcovství je nenahraditelné, zachraňuje lidské zdraví a životy. Ve Vsetínské nemocnici jsou odběrové dny třikrát týdně, v pondělí a v pátek se zpravidla odebírá od dobrovolných dárců krevní plazma, ve středu takzvaná plná krev. Zapotřebí je se k odběru přihlásit na známém telefonním čísle 571 818 605.