Hokej na dřeň již počtvrté. Jste už v registru?

Hokejový zápas VHK ROBE Vsetín s Rytíři Kladno v sobotu 19. 1. 2019 bude na vsetínském Lapači spojen s již tradičním náborem do registru dárců kostní dřeně.  „Nábor přímo na hokejovém stadionu se koná již počtvrté. Vstupem do registru můžete dát šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby. Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění v minulosti), vyplnění dotazníku, odběr malého vzorku krve a ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů,“ vysvětlila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková. Zdravotníci budou na zájemce o vstup do registru čekat na zimním stadionu (tentokrát v místě dětského koutku a rozcvičovny) již od 16.00 hodin, zápis potrvá i v průběhu zápasu, který začíná v 17.30 hodin.

• Kdo může vstoupit do registru? Informace ZDE.