Hokejisté předali nemocnici osmdesát tisíc korun

Šek s částkou osmdesát tisíc korun převzala ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková od jednatele VHK ROBE Vsetín Daniela Toboly. Prostředky jsou určeny na podporu projektu Společně pro novou internu, jehož cílem je pomoci s pořízením vybavení nového pavilonu Vsetínské nemocnice. Internetovou dražbou speciálních hokejových dresů se podařilo získat více než sedmdesát čtyři tisíc korun. Částku jsme tedy dorovnali na rovných osmdesát tisíc,“ uvedl Daniel Tobola. Připomenul, že ve speciálních dresech se vsetínští hokejisté představili 17. února 2018 proti Frýdku-Místku v rámci Hokeje na dřeň 3. Jedná se již o třetí pokračování akce, kdy mohou zájemci vstoupit do registru dárců kostní dřeně přímo na zimním stadionu na Lapači. Tentokrát se pro dárcovství rozhodlo 41 lidí, celkem se během tří ročníků počet potenciálních dárců vyšplhal na sto padesát.

Spolupráce s hokejisty je již dlouhodobá, jsou výborní, vždy přijdou s novým nápadem. A je skvělé, že sport, zdraví, síla, pomáhá, ať již při náborech potenciálních dárců kostní dřeně či při dalších benefičních a charitativních projektech,“ dodala ředitelka Vsetínské nemocnice.