Jednatel VHK Daniel Tobola poděkoval hráčům, zdravotníkům i divákům

Sobotní akci si pochvaloval ředitel registru Daniel Pagáč, jenž vyzdvihl spojení hokeje a náborové akce na rozšíření registru dárců. „Vážím si VHK Vsetín, že dokázal při hokejových starostech zorganizovat a s hokejem skloubit registraci dárců dřeně. Myslím, že je to poprvé, kdy to někdo takhle dokázal spojit a zorganizovat. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a 75 registrovaných osob je nečekaný a úžasný počet. Jménem ČNRDD velmi děkujeme a vážíme si pomoci všech fanoušků,“ uvedl Pagáč.

Propagátorka dárcovství Zdenka Wasserbauerová ocenila atmosféru, která v sobotu na Lapači panovala. „Celá akce byla krásná, ač nejsem hokejová fanynka, tak atmosféra na stadionu byla elektrizující,“ vykládala a vyjádřila se i k počtu nových dobrovolníků, kteří vstoupili do registru. „Toto jsme nikdo nečekali. 75 nových členů registru, k tomu ještě šest hokejistů a jedna novinářka z minulého týdne ve Vsetínské nemocnici je dohromady už 82 mladých lidí. Je docela možné, že zrovna jeden z nich dá svou kostní dření šanci někomu uzdravit se a žít.“

Ředitel Českého národního registru dárců kostní dřeně Mgr. Daniel Pagáč, propagátorka dárcovství kostní dřeně, paní Zdenka Wasserbauerová a jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola s šekem na částku, která díky akci poputuje nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Jednatel VHK Daniel Tobola poděkoval frýdecko-místeckému klubu, jehož hráči rovněž nastoupili v retrodresech ze sezony 1990/91, a týmu sestřiček a lékařů ze Vsetínské nemocnice. „Především díky nim proběhly samotné odběry a registrace jak měly. A ti co nestihli do registru vstoupit v sobotu na Lapači, mohou tak učinit v úterý 16.2. ve Vsetínské nemocnici na transfúzním oddělení v rámci valentýnské akce podobného typu,“ připomněl.

Čerpáno z webu Valašského hokejového klubu. Také my děkujeme za skvělou atmosféru a rádi jsme byli partnery této výjimečné akce.