Překonán měsíční rekord, v srpnu se narodilo 94 dětí

Vsetínská porodnice v srpnu překonala absolutní rekord v počtu narozených dětí v kalendářním měsíci. Na svět jich přišlo 94, mezi narozenými tentokrát nebyla žádná dvojčata. Počet děvčat a chlapců byl shodný.

Již v prvním prázdninovém měsíci byl počet porodů ve Vsetínské nemocnici mimořádně vysoký. Narodilo se 88 dětí, z toho 40 kluků a 48 holčiček. Padlo dvouleté maximum, absolutní primát si však držel červen 2016, kdy se ve Vsetíně narodilo 92 dětí. I tato hranice však ve Vsetíně v letošním srpnu padla. „Za prvních osm měsíců přišlo na svět již 597 dětí, o prvním zářijovém víkendu již počet narozených překonal pomyslnou šestistovku,“ bilancovala vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice Bc. Milena Fusková.

Mezi posledními novorozenci letošních rekordních prázdnin byli Antonín Klap a Kryštof Liďák. Čtyřicet devět minut po osmé hodině přišel na svět Toník, Kryštof pak sedm minut po desáté. Obě maminky se po porodu sešly na stejném pokoji šestinedělí, a jak Kateřina Vráželová (maminka malého Toníka), tak Iveta Liďáková, si porodnici pochvalovaly, stejně tak poskytnutou péči. „Všechno bylo v pořádku, mohu jen chválit,“ komentovala Kateřina Vráželová. Spokojeny byly se stravováním, kladně hodnotily i klimatizaci na pokojích šestinedělí, které byly instalovány počátkem prázdnin. Finančně se podílel Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice, díky jehož činnosti, podpoře sponzorů, veřejnosti se podařilo přispět na modernizaci porodních pokojů, nákup přístrojů, ale také na pořízení přikrývek pro bonding, pamětních listů s otiskem nožek novorozenců, zavést cvičení pro nastávající maminky. Těhotné mohou ve Vsetíně navštěvovat i kurzy předporodní přípravy, ve kterých se dozvědí moderní formou vše potřebné o přípravě k porodu i péči o novorozence.