První přišel ve Vsetíně na svět Rudolf Láska

Prvním letošním novorozenětem ve Vsetínské nemocnici je Rudolf Láska, narodil se 1. 1. 2018 v 5.29 hodin. Maminka Markéta Lásková přijela do porodnice kolem třetí hodiny, u porodu byl i tatínek Petr Láska. Paní Markéta je ze Vsetína, pracuje jako kosmetická poradkyně a Rudolf je její druhé dítě. Doma na ni čeká bezmála dvouletý syn Víteček. Gratulujeme a přejeme celé rodince hodně zdraví, štěstí a radosti.

Rekordní počet porodů

Ve Vsetíně bylo v roce 2017 rekordních 879 porodů, což je o 99 více než v roce předchozím. Rodilo se i chvíli před silvestrovskou půlnocí, ve 22.46 hodin se narodila holčička.

Rušno bylo i na chirurgické ambulanci

Silvestrovská noc si vyžádala i řadu úrazů. Co se týká zábavní pyrotechniky, chirurgická ambulance Vsetínské nemocnice ošetřila u jednoho mladého muže popáleniny v obličeji. Jinak několik úrazů hlavy, jeden po pádu na schodech. Četné bolesti břicha, žlučníkové kameny. Mladá žena skončila kvůli podchlazení v péči lékařů, její stav je stabilizovaný. Silvestrovské služby patří tradičně k těm nejnáročnějším.