Aktuality a archiv

Valentýnský odběr podpořilo Pekařství Střelná

Vsetínská nemocnice a.s.

Vdolečky a bratislavské rohlíčky zavoněly ve středu 13. 2. 2019 na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice. Valentýnský odběr krve od dobrovolných dárců podpořilo Pekařství Střelná. „Počet dárců ovlivnila velká nemocnost, lidé se odhlašovali s odkazem na chřipku, nachlazení, bolesti hlavy a kloubů. I tak jich přišlo bezmála sedm desítek. Všem přejeme krásného Valentýna a ještě jednou děkujeme Pekařství Střelná, i všem dárcům,“ uvedla vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice Marie Kašparová.

Protipadělková vyhláška: Lékárny DUO se zúčastnily již pilotního projektu

Vsetínská nemocnice a.s.

Všechny lékárny musí nově ověřit v datovém úložišti pravost u každého balení léčivého přípravku. Devátého února 2019 totiž vstupuje v platnost (v souvislosti s nařízením Evropské unie) takzvaná protipadělková směrnice, která má zabránit distribuci padělaných léčivých přípravků, zavádí povinné ochranné prvky, jenž umožní identifikovat jednotlivá balení a ověřit jejich pravost. Další ochranné prvky zajistí, aby nebylo neoprávněně manipulováno s vnějším obalem přípravků. Každý výrobce od data platnosti musí těmito ochrannými prvky vybavit každé jednotlivé balení. Mezi ochranné prvky patří přelepka proti otevření a unikátní 2D kód, snímaný speciální kamerovou čtečkou.

Střední škola Kostka darovala společně krev posedmé

Vsetínská nemocnice a.s.

Jedenáct studentů a dva učitelé Střední školy Kostka ve středu 6. února 2019 společně darovali krev na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice.  Deset z nich si pobyt na odběrovém křesle vyzkoušelo vůbec poprvé. „Díval jsem se do poznámek a dnes je to náš sedmý společný odběr. Začali jsme v roce 2014, v jednom z předchozích let jsme tu byli dvakrát,“ komentoval Ing. Roman Daněk. Sám slavil dnes kulaté výročí, krev podesáté a splnil tak podmínky pro udělení bronzové Janského plakety.