Kvalita

Kvalita, respektive management kvality, je dnes klíčovým aspektem úspěšnosti jakékoliv organizace a implementace prvků systému managementu kvality je pro ni samozřejmostí. Poskytovatelé zdravotních služeb nejsou výjimkou. Přesto je management kvality v oblasti zdravotnictví relativně novou záležitostí, minimálně ve srovnání s ostatními odvětvími. O to dynamičtěji se ovšem rozvíjí.

Vsetínská nemocnice a.s. se kontinuálním zvyšování kvality zabývá již mnoho let. Jsme držiteli certifikátu ISO 9001:2015, všechny odbornosti laboratoří Vsetínské nemocnice a.s. splňují podmínky Auditu II NASKL, ve stravovacím provozu je zaveden systém HACCP – systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů.

V roce 2016 získala Vsetínská nemocnice a.s. certifikát o provedení externího klinického auditu na oddělení radiodiagnostiky a nemocnice jako celek obdržela certifikát kvality a bezpečí lůžkové péče. První akreditaci jsme úspěšně absolvovali již v roce 2006 a průběžně jej obnovujeme.

Vsetínská nemocnice a.s. se každoročně zapojuje do celostátního průzkumu Nejlepší nemocnice, kde v roce 2013, 2014, 2016 a 2017 získala 1. místo ve spokojenosti pacientů v rámci Zlínského kraje, v roce 2015 se umístila na 2. místě.

 

 

Politika kvality ve Vsetínské nemocnici:

  • dokument ve formátu pdf zde.

Etický kodex zaměstnanců Vsetínské nemocnice:

  • dokument ve formátu pdf zde.

Další informace:

  • Vsetínská nemocnice je podle pacientů nejlepší v kraji ZDE.
  • Nemocnice úspěšně zvládla recertifikační audit ZDE.
  • Akreditační šetření proběhlo úspěšně: