Valentýnský odběr podpořilo Pekařství Střelná

Vdolečky a bratislavské rohlíčky zavoněly ve středu 13. 2. 2019 na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice. Valentýnský odběr krve od dobrovolných dárců podpořilo Pekařství Střelná. „Počet dárců ovlivnila velká nemocnost, lidé se odhlašovali s odkazem na chřipku, nachlazení, bolesti hlavy a kloubů. I tak jich přišlo bezmála sedm desítek. Všem přejeme krásného Valentýna a ještě jednou děkujeme Pekařství Střelná, i všem dárcům,“ uvedla vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice Marie Kašparová.

Někteří z příchozích si dárcovství vyzkoušeli vůbec poprvé. „Máme to v rodině, otec daroval krev. I já jsem už dlouho zvažovala, čekala jsem jen na osmnáctiny,“ komentovala Tereza Halaštová, třeťačka ze Střední průmyslové školy strojnické Vsetín. „Je to v pohodě, určitě budu darovat dál. Na sto procent,“ dodala s úsměvem.

Společně s ní byli darovat krev i další spolužáci a spolužačky. Na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice je doprovodil profesor Mgr. Karel Stančík. „Většina studentů byla darovat už před Vánoci, dnes jsme tady s těmi, kteří tehdy nemohli, nebo neměli ještě osmnáct let,“ dodal vyučující a dlouholetý dárce.