Valentýnský odběr plazmy podpořila Pekárna Střelná

Valentýnský odběr krevní plazmy v pátek 14. února 2020 podpořila Pekárna Střelná, která pro dárce připravila sladkou pozornost: koláčky a martinské rohlíčky. Vsetínská nemocnice si v těchto dnech připomíná třetí výročí zahájení odběrů krevní plazmy, jen v loňském roce jich bylo více než osm stovek a počet meziročně narůstá. Samotné odběry pomocí speciálního krevního separátoru trvají sice o trochu déle (zhruba čtyřicet minut), ale darování je bez delšího čekání. Někteří dárci kombinují dárcovstí krve a krevní plazmy, některým přicházejí jen na plazmu. „Začal jsem s darováním krve, když se objevila možnost, přešel jsem na plazmu. Je tu méně lidí a vše rychle plyne,“ zhodnotil Roman Babica, který chodí plazmu darovat společně s kolegou Lubomírem Filgasem. „Nám to nic neudělá a druhým může pomoci,“ dodal. A jak nám prozradili, mají už ve svých legitimacích na sedm desítek záznamů o odběrech. Chcete se i Vy stát dárcem krevní plazmy či krve, stačí se registrovat na známém telefonním čísle 571 818 605.