Areál se na jeden večer proměnil v letní kino

Devátý srpnový večer se areál nemocnice proměnil v letní kino pro zaměstnance a jejich doprovod. Nasvícené pavilony dodaly mimořádnou atmosféru, znásobenou tím, že se promítal film, jehož několik scén se natáčelo právě u nás. Komedie KDYBY RADŠI HOŘELO se odehrává na pozadí několika dnů velikonoční doby, kdy běžný chod vesnice naruší domnělý terorista. A je na hasičích a jejich spoluobčanech, aby se k nové situaci nějak postavili. Co provedou s lidmi dezinformace a konspirační teorie? Film Adama Kolomana Rybanského měl premiéru na filmovém festivalu Berlinale, a to pod anglickým názvem Somewhere Over the Chemtrails, s odkazem na dezinformaci, kdy si lidé myslí, že vodní páry za letadly jsou vypouštěné plyny, které je mají otrávit, a jediné, co proti tomu pomůže, je ocet. I tento motiv se ve filmu objevuje. Naše pozornost se ale především obracela k momentu, kdy se na plátně objevily záběry od nás, z prostoru před naším chirurgickým pavilonem a uvnitř staré interny. Tehdy u nás natáčeli Anna Polívková a Michal Isteník. Ve filmu hrají také Miroslav Krobot, Vladimír Škultéty a další. Více k tomuto filmu i dalším projektům, které u nás vznikaly, najdete zde, na webu nemocnice v sekci Informace/Videotéka/Natáčelo .