Cookie Consent by Free Privacy Policy website Armáda ČR opět pomáhá ve Vsetínské nemocnici - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Armáda ČR opět pomáhá ve Vsetínské nemocnici

Pomáhat v péči o pacienty přijeli dnes do Vsetínské nemocnice vojáci Armády ČR. Celkem se jedná o pět mužů, kteří by zde měli zůstat po dobu 14 dnů. Důvodem žádosti o pomoc je vytížení nemocnice i personálu v posledních týdnech.

„Z důvodu skokového nárůstu počtu pacientů na covidových stanicích v naší nemocnici jsme požádali o pomoc prostřednictvím Ústředního krizového štábu Armádu ČR. Od pondělí 15. listopadu 2021 nám bylo přiděleno celkem pět vojáků z Hranic na Moravě. Jeden bude pomáhat na jednotce intenzivní péče, tři na covid stanicích a jeden na odběrovém centru,“ říká náměstek pro personální řízení Ing. Martin Pavlica. „Jedná se o pomocné pracovníky ve zdravotnictví, kteří asistují za stálé přítomnosti zdravotních pracovníků při pomocné a obslužné činnosti v rámci poskytování ošetřovatelské péče,“ dodává náměstek.

Koronavirová epidemie v posledních týdnech nabírá na síle. „Naše nemocnice k dnešnímu dni hospitalizuje celkem 46 pacientů s koronavirem, z toho 12 je na intenzivní péči,“ říká ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. „Počet lůžek, který jsme měli k dispozici, již nestačil pro množství pacientů vyžadujících hospitalizaci, proto jsme museli již v pátek 12. listopadu 2021 otevřít další oddělení pro tyto pacienty,“ dodává ředitelka.

Vojáci Armády ČR pomáhali při minulé vlně epidemie ve Vsetínské nemocnici více než půl roku, od listopadu 2020 až do konce května 2021. Na jednotkách intenzivní péče a také na odběrových centrech se postupně vystřídalo více než šest desítek mužů a žen. Z oddělení zněla na jejich práci jen samá chvála. Zdravotníci oceňovali především jejich pomoc při převozech a při manipulaci s pacienty. I vojáci samotní tehdy svou pomoc nemocnici hodnotili pozitivně.