Babybox bude ve Vsetíně v provozu od 12. 12. 2018

Ve Vsetínské nemocnici byl včera instalován babybox, v současné době je ještě MIMO PROVOZ, dokončují se technické a organizační náležitosti. Do provozu bude uveden po slavnostním zahájení dne 12. 12. 2018 ve 12 hodin, jak již bylo avizováno.

 

   

Zveřejněno: 23. 11. 2018
Více v tiskové zprávě zde (viz níže)

Vsetínská nemocnice ve spolupráci s městem Vsetín a společností Babybox pro odložené děti – STATIM zřídila v areálu nemocnice babybox. K jeho slavnostnímu otevření dojde symbolicky 12. 12. 2018 ve 12 hodin.

Momentálně v České republice funguje 75 babyboxů, do konce roku jsou v plánu další tři včetně toho vsetínského. „Ve Vsetínské nemocnici jsme babybox zvažovali již dříve, ale stále jsme se nemohli shodnout na vhodném místě. Nyní k dohodě došlo, řešíme technické záležitosti a v prosinci budeme schopni babybox zprovoznit,“ uvedla již před časem ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková s tím, že babybox bude umístěn v přízemí chirurgického pavilonu.

V nemocnicích Zlínského kraje jsou babyboxy v Krajské nemocnici T. Bati i v nemocnicích v Kroměříži a Uherském Hradišti. Další babybox je v nemocnici ve Valašském Meziříčí.