Baňky s otisky nožek novorozenců podpoří porodnici

Vše je již připraveno, aby se benefiční baňky, které podpoří vsetínskou porodnici, vydaly na cestu ke svým novým majitelům a rozzářily jejich vánoční stromky. K mání budou v pátek 1. prosince 2017 na Mikulášském dni před Domem kultury ve Vsetíně. Ve stánku Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice se budou od deváté hodiny střídat porodníci a porodní asistentky. Unikátní projekt již těší a pomáhá pátým rokem.

Letošní baňky ve prospěch vsetínské porodnice mají klasickou kulatou podobu, ale zcela originální design – otisk nožičky novorozence. Baňky navrhla a stejně jako v letech minulých vyrobila vsetínská Irisa. Vloni pomáhala vybírat motiv veřejnost prostřednictvím facebookového portálu nemocnice, letos však o podobě baněk měli porodníci naprosto jasno. „Zavedli jsme v porodnici nové pamětní listy, právě s otiskem nožky novorozence. A proto jsme toto téma vybrali také pro benefiční baňky. K dostání budou na mikulášském trhu, doprodávat se budou na Veselých vánočních hodech. To již bude připraven také tradiční porodnický ležák z pivovaru Valášek,“ vysvětlil za Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice MUDr. Martin Janáč.

Projekt benefičních baněk pro podporu vsetínské porodnice vznikl v roce 2013. V prvním roce měly podobu miminek v modré a růžové barevnosti, následovala koťata, batolata a kapříci. Již podle prvních ohlasů se i letos baňky líbí a rozzáří opět řadu domácností nejen na Valašsku. „Jsou nádherné. Už se těším, až si je dám na stromeček s ostatními baňkami od vás,“ komentovala po zveřejnění prvních fotografií Jana Holčáková. „Asi zatím nejhezčí,“ dodala Petra Zmeškalová.